ProSlim Active - negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare
ProSlim Active - negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare
Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Kombinimi shtojcë ProSlim Active përmban një kompleks të substancave, e cila lejon që në mënyrë efektive punën për shkaqet e peshë të tepërt. Në kundërshtim me pretendimet shitësit e ProSlim Active nuk është vetëm një sobë me yndyrë, por më tepër një strukturë të sigurt, në gjendje të stimulojë proceset metabolike, për të përmirësuar tonin e muskujve dhe në fund të fundit të kontribuojë në humbje peshe.

Udhëzime për përdorimin e mjeteve të zjarrit Fit

Suplementi është përdorur për 30-35 pika. holluar në 200 ml ujë derisa të qetë (për këtë qëllim ju duhet të

8 33 ProSlim Active  negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare

prisni 1-2 minuta). Për shkak të faktit se

përbërja bie ProSlim Active përmbajnë substanca që zvogëlojnë oreksin, ajo duhet të aplikohet 15 minuta para ngrënies, 1-2 herë në ditë.

Përbërja e yndyrë ndezjes

L-karnitine

Suplementi levocarnitine. Efektet intensitet në proceset metabolike në trup e në afërsi të vitaminave B. kundërshtim me besimin popullor, l-carnitine nuk është një sobë me yndyrë. Me përmbajtje të mjaftueshme në trup, siguron konvertimin e qelizave yndyrë në acide yndyrore për transportin e tyre të mëtejshëm dhe asgjësimin e indeve. Kontribuon ndjeshëm në rritjen e metabolizmit yndyrë. Zvogëlon ndjeshmërinë e trupit ndaj ushtrim kardio, intensive aerobe dhe anaerobe, për shkak të:

 • rritje në sintezën ATP që ndihmon në forcimin e sistemit kardiovaskular;
 • uljen e përqëndrimit të acidit laktik në indet;
 • shkurtojë periudhën e shërimit pas aktivitetit të rëndësishëm fizik;
 • të reduktojë ndjeshmërinë e indeve te mungese oksigjeni;
 • përshpejtimi i metabolizmin e proteinave që ndihmon për të forcuar muskujt.

Përdorimi i kombinuar i L-carnitine me CoQ10 fuqizoj veprimin e njëri-tjetrit, duke ushtruar një ndikim pozitiv jo vetëm në tolerancë stërvitje, por edhe në gjendjen psiko-fiziologjike.

>>>>  çaj Purple Chang-shu | Чанг-Шу për humbje peshe -

Coenzyme Q10

Promovon metabolizmin e energjisë, kryesisht në muskujve të zemrës, përmirëson tonin e enëve të gjakut, redukton lodhjen. Në kombinim me vitamina tjera dhe amino acide ka një efekt të fortë antioksidant, kontribues në përmirësimin e qarkullimit te gjakut, në sajë të stimulimin e proceseve rigjenerueshme në shtresën epiteliale të murit vaskulare.

Kaktus ekstrakt

A është quajtur Hoodia Gordonii. Për shkak të përmbajtjes së Р57 substancës, ka një efekt të dëshpëruar në oreks. Kur aplikoni, përveç në uljen oreksin, ekstrakt ka:

 • efekt hypoglycemic;
 • Veprimi gipolipidemicheskoe (kryesisht, ulur lipoprotein densitet të ulët (LDL))

Pavarësisht aplikim të gjerë, prania ose mungesa e efekteve anësore nuk është themeluar. Por për shkak të toksicitetit të lartë të substancës origjinale, është supozuar se përqindja e substancave toksike në ekstrakt është ende e pranishme.

Guarana ekstrakt

i njohur gjerësisht si një tonik, nxitës dhe antioxidant. Përmban në përbërjen e tij:

 • kafeina (përqendrimi në guarana 2 herë më i lartë se sa përmbajtjen

  7 34 ProSlim Active  negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare

  në fasule kafe);

 • theophylline;
 • vitamina B;
 • vitamin A;
 • vitaminë E;
 • flavonoids

efekt të drejtpërdrejtë në uljen e guarana peshës trupore nuk ka, por në kombinim me shtesa të tjera (p.sh. ephedrine) ul oreksin, ka një efekt pozitiv mbi metabolizmin, lejon pa stres për trupin për të duruar mungesën e konsumit të kalorive , në rastin e dieta. Kombinimi i përdorimit të guarana dhe rritjen e aktivitetit fizik, ka një efekt stimulues në sistemin nervor qendror, rrit pragun e durimit.

Synephrine

përmbahet në lëkurat e agrumeve. Struktura dhe veprime të ngjashme me Ephedrine por nuk ka efekte anësore natyrshme e kaluar. rrit efektin e aktivitetit fizik, duke përshpejtuar transportin e acideve yndyrore nga qelizat e yndyrës, duke kontribuar në shërim të shpejtë të yndyrës. Në kombinim me kafeinë rrit antilipidemics efekt disa herë. Synephrine ka në trup si më poshtë:

 • stimulon përdorimin e qelizave yndyrë;
 • e rrit temperaturën e trupit;
 • ul oreksin;
 • rrit aktivitetin.

>>>>  Artrofast - negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare

Efektet anësore ProSlim Active

Me gjithë sigurinë e shtesë, sigurisë provuar vetëm dy komponentët e saj:

 • L-karnitine;
 • Coenzyme Q10.

Përdorimi i kombinuar i ekstrakt Guarana dhe natyrisht mund të ketë një numër të efekteve anësore për shkak të stimulimit të sistemit nervor qendror:

 • hipertension;
 • migrenë;
 • palpitations zemrës;
 • dispepsi

Kundërindikimet ProSlim Active

Suplementi është kundërindikuar ProSlim Active:

 • në qoftë se ju keni përjetuar reaksione alergjike për ndonjë komponente të përgatitjes;
 • fëmijët nën 14 vjeç;
 • gjatë shtatzënisë dhe laktacionit

se sa kushton, dhe ku për të blerë pika për humbje peshe ProSlim Active (+ çmimet)

Për të blerë shtesë, ju mund të urdhërojë atë në faqen zyrtare ProSlim Active. Farmacitë pika për humbje peshe ProSlim Active për të blerë nuk ka gjasa të ketë sukses. Kostoja, sot, është rreth 1000 rubla për 100 ml.

Siç e dini, kur duke u përpjekur për të humbur peshë, para së gjithash, trupi përdor rezervat glycogen në indet, proteinat dhe vetëm në kthesën e fundit në konsumin

6 23 ProSlim Active  negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare

e dyqane yndyrë shkojnë. Kjo skemë është e lidhur me shpenzimet e energjisë në rritje në konvertimin e qelizave yndyrë në acid yndyror. Pika për humbje peshe ProSlim Active është në gjendje për të rindërtuar metabolizmin për asgjësimin e shpejtë të rezervave yndyrë, duke ofruar paralelisht një efekt frenues mbi qendër të oreksit. Efekti më i madh është arritur kur kombinimi i plotësuar ProSlim Active me ushtrimin aerobic ose anaerobe fizike.

pozitiv dhe reagime negative në pika për humbje peshe ProSlim Active

Për humbje peshe shpejtë me pika ProSlim Active është për të plotësuar stërvitje tuaj ditore. isminimal Video për dembel që do të ndihmojë për të hequr killograma tepërt:

>>>>  GoSlim çaj - komente negative, mendimet, çmimi, faqen zyrtare

Irina Beresneviciute portal Clever-Lady.Gigandet e shkencave mjekësore, hulumtues i lartë i Institutit Bukuri Vollga – Qendra e cosmetology dhe kirurgjia plastike e rajonit Samara, bukuria consultantIrina Beresneva botuar kohët e fundit (shih të gjithë)

Artikulli paraprakPresuren Cardio – Sa kushton dhe si funksionon?
Artikulli tjetërSkinMatrix – negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare
Pavlina Yanovna
Блогты өзі туралы жазғандай, салауатты өмір салты мен анасы туралы жас диетолог жас блог жүргізеді. Оның қызықты блогы мен кеңістігін құруға деген құштарлығы мен шығармашылық көзқарасы әсер етуі мүмкін. Дене мен жанға үлкен әсер етеді.Кәсіби және практик көзқарасы бойынша ол оқырмандарына ұсынатын түрлі шолулардың түрлерін жан-жақты және жеңіл сипаттайды. Салауатты өмір салтын ұстанатын және бейімділігі бар, оны әлемде өзін бақытты адам етіп көрсететін, өзінің ісінде өзін толықтай орындайтын шынайы энтузиаст. Ол өз денелері мен әл-ауқатына қамқорлық жасағысы келетін адамдардан тұратын сенімді оқырмандар тобын жинай алды - ақыр соңында, адам психосоматикалық бірлік және ол қызмет ететін барлық салалар болуы керек. реттелген. Ол мұны жақсы біледі және олардың білімдері басқаларға өте қол жетімді түрде бөліскісі келеді. Ең бастысы, өмір сүру тәсілі оны қуантып, мәселелерді өз қолына алып, өзі үшін жақсы нәрсе жасай алады.