Home potencë çaj Purple Chang-shu | Чанг-Шу për humbje peshe –

çaj Purple Chang-shu | Чанг-Шу për humbje peshe –

0
çaj Purple Chang-shu | Чанг-Шу për humbje peshe –
çaj Purple Chang-shu | Чанг-Шу për humbje peshe -
Our Score
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 1]

Chang-shu | Чанг-Шу është një lloj i çajit orientale, i popullarizuar në mesin e konsumatorëve vendas. connoisseurs çaj frikë këtë pije për shijen e saj të pazakontë, aroma specifike dhe përfitimet e supë. Tea dalluar edhe një fillestar, kjo është e gjitha në lidhje me ngjyrë blu të pije. Next, Chang-shu | Чанг-Шу do të përshkruhet në detaje, ne do të nxjerrë në pah të gjitha karakteristikat dhe avantazhet kryesore.

Përfitimet e çaj purpurt Chang-Shu

Saldim për pije bërë nga petals blu të bimëve me emër të klitoria. Kjo kulturë tropikale zbulon të

8 44 çaj Purple Chang shu | Чанг Шу për humbje peshe

gjitha pronat e tij të dobishme si lëndë

e parë për përgatitjen e çajit. Përfitimi është për shkak komponentët e mëposhtëm:

 1. antioksidantë. Ky element është karakteristikë e të gjitha varieteteve, por çaji purple është përmbajtjen disa herë më shumë. Recall se antioksidantë janë substanca që oksidimi pengojnë dhe lëvizjen e radikaleve brenda hapësirës së qelizës. Kështu, komponentët e çajit ngadalësojnë plakjen dhe në mënyrë dramatike të përmirësuar trupin. Vajzat do të vlerësojmë këtë pronë, sepse çaji purple ka efekte të dobishme në cilësinë e lëkurës, e flokëve. Rrudhat dhe përfundon ndarë do të shqetësojë më;
 2. Caffeine. Fletë pjatë klitoria, ndër të tjera, përfshijnë një sasi të mjaftueshme të kafeinës e cila ndihmon për të pirë e të ngrënë dhe për të mbështetur tonin. Efekti Great Zgjimi, përmirësimi i kujtesës dhe përqendrimit janë të garantuara. Megjithatë, duke pirë një filxhan çaj purpurt para se të krevat, të gjithë do të mendojnë se pija përmirëson cilësinë e gjumit dhe ndihmon për të përfunduar ditën. Kjo është e gjitha në vëllime, të cilat konsumuar lëngun;
 3. Serotonin, i njohur gjithashtu si hormon të gëzimit. çaj Purple do të ndihmojë të heqë gjendjen shpirtërore dhe për të përmirësuar sfond psiko-emocionale;
 4. Taninet. Ky komponent kontribuon në punën produktive e sistemit të tretjes. Faster ushqimi tretet dhe të përpunuara nga trakti gastrointestinal;
 5. Vitamina komplekse, duke përfshirë elemente nga grupet C, B, D dhe E. një grup të substancave të dobishme forcimin e imunitetit, rezistencën rritje ndaj sëmundjeve. Gjithashtu garantuar shëndetin e sistemit riprodhues të femrës.
>>>>  EMS Six Pack - komente negative, mendime, çmimi, faqen zyrtare

Për efektet

e mësipërme është pastrimi i trupit nga toksina, freskuese, dhe forcimin e enëve të gjakut. gatuar si duhet, kultura do të qartë enët e gjakut dhe për të parandaluar formimin e pllakave yndyrore.

Çaj purple është i njohur në qarqet e tifozëve të ushqyerit e duhur, i cili vuri në dukje se pija efektivisht djeg peshë të tepërt, duke kontribuar në një të shpejtë, humbje peshe shëndetshëm.

Në një tjetër artikull, ne kemi përshkruar çaj Sassy fruta .

ndihmon për të humbur peshë çaj purpurt

Mos harroni, kemi përmendur një përmirësim në punën e kishechnika. Ky efekt është baza e një kompleksi masash për humbje peshe të ofruara në një çaj purpurt. Metabolizmi punon mënyra më

7 46 çaj Purple Chang shu | Чанг Шу për humbje peshe

e mirë e mundshme, në mënyrë që edhe të pasakta, ushqimet yndyrore shumë do të absorbohet shpejt nga trupi.

Titanin duke u zhvilluar në petals e klitoria, ka një efekt pozitiv në mëlçi dhe veshkat, dhe këto organe janë të përfshirë direkt në metabolizmin. Mbeturinave produkte janë më shumë gjasa për të lënë trupin, duke marrë me vete të gjitha toksina.

Pesha humbje duhet të jetë e cilësisë së mirë, kështu që pesha shtesë nuk u kthye pas dietë të parë shkeljes. Por është e rëndësishme të mbani mend se pesha e tepërt është problemi më i madh shëndetësor.

Shumë, në një përpjekje për të derdhur paund, prishin flokët, thonjtë dhe lëkurën. pije Purple jo vetëm që do të djegur kalori, por gjithashtu do të japë trupit gjitha komponentët që ju duhet. çaj Purple nuk është e varur, që është, efekti nuk do të zbehet me kalimin e kohës.

sigurisht, një pije të humbasin peshë pamundur. Pija duhet të kombinohet me ushtrimin aktive fizike, ushqimin e duhur dhe një qëndrim pozitiv. Mos

>>>>  Кардиотонус | Karditonys nga hipertensioni - ku për të blerë të mirë, farmaci, dyqan, çmimi

harroni se çaji është një katalizator për të hequr qafe e peshë të tepërt, jo një ilaç për të gjitha të metat.

Si për të krijoj dhe të bëjë çaj purpurt

“çaj Blue” është një produkt i hollë, përgatitja e të cilit është afruar zakonisht me të gjithë vëmendjen. A nuk e lënë pas dore udhëzimet për të rritur shije, shije dhe pije përdorimit. Para së gjithash, sigurohuni që ju ndiqni rregullat:

 1. ujit të përdorur është pastruar. Do të përshtaten vetëm një lëng të butë, papastërtitë korrozive, si klor, do të vrasë bukurinë e partisë çaj dhe do t’i japë çaj një amëz të çuditshme;
 2. enët përgatitur veçanta. Po, materialet nga të cilat bëri shërbimin për çaj, i rëndësishëm. Ne rekomandojmë derdhje një pije purple Cup dhe çaj qelqi, porcelani ose balte. Qelqi, për shembull, jo vetëm që ndihmon të shijojnë lë të kuptohet se delikate të çajit të purpurt, por gjithashtu ju lejon të gëzojnë hije të mahnitshme e pije brewed;

Tani për gatim të menjëhershëm:

 1. Ngroh paraprakisht uji. Rregullat janë të njohura. Pas valë, kazan është lënë në për 5-10 sekonda për të ngrohur deri në 85-90 gradë. Vini re se uji

  6 33 çaj Purple Chang shu | Чанг Шу për humbje peshe

  valë do të shkatërrojë delikate petals klitoria;

 2. Hidh çaj në kazan, tifozët e pije purpurt të fuqisë të mesme do të jetë e mjaftueshme për 2 teaspoons në 1 filxhan;
 3. Hidh gjethet me ujë dhe pas disa sekonda, kullimin e lëngshme nëpërmjet një sitë. Pra, saldim është pastruar nga papastërtitë dhe pluhuri;
 4. lëndëve të para pastrohet, derdh ujë të ngrohtë, le të qëndrojë për 5 minuta;

Si saldim, për të zgjatur kohën steeping. Një grup i lë të përballojë deri në 5 usages

>>>>  Black Latte për humbje peshe - faqja zyrtare, blej tani, komente, çmimi

është një pyetje legjitime:. Pse çaji është quajtur purple qoftë se ajo është në ngjyrë blu fakt? Shtoni 2 pika e lëng limoni në çaj dhe të mësojnë atë vetë. Tea është shërbyer në të nxehtë apo në formë të ftohur, përdorimi i akullit është e pranueshme. Është e mundur që të përdorin nenexhik, mjaltë, balsam limon.

Kundërindikimet dhe Side Efektet

pazakontë për pije tonë njerëzore lloj frymërash nuk mund të përgjigjet për të trupit. Për të parandaluar efektet anësore, kontrolloni me një numër të contraindications:

 • Anemia;
 • Hipotension;
 • Shkelja e coagulability gjakut;
 • Sëmundjet e natyrës kardiovaskulare.

Megjithatë, në qoftë se ju vendosni për të pirë çaj purpurt, që ka këto probleme shëndetësore, të jenë të përgatitur për pasojat e pakëndshme:

 • dridhje;
 • Weakness;
 • Takikardi;
 • përzier, të vjella
 • Head vrull;
 • Diarre, çrregullime të stomakut;

Kjo është e gjitha e mirë për të dini në lidhje me çaj purpurt. Pini jo më shumë se 2 gota pije në ditë, atëherë problemi nuk do të lindin. Të jetë i mirë, urimet më të mira!

Previous article Proflex 100 për joints – farmaci, opinionet reale, blej tani, çmimi
Next article Кардиотонус | Karditonys nga hipertensioni – ku për të blerë të mirë, farmaci, dyqan, çmimi
Pavlina Yanovna
Блогты өзі туралы жазғандай, салауатты өмір салты мен анасы туралы жас диетолог жас блог жүргізеді. Оның қызықты блогы мен кеңістігін құруға деген құштарлығы мен шығармашылық көзқарасы әсер етуі мүмкін. Дене мен жанға үлкен әсер етеді.Кәсіби және практик көзқарасы бойынша ол оқырмандарына ұсынатын түрлі шолулардың түрлерін жан-жақты және жеңіл сипаттайды. Салауатты өмір салтын ұстанатын және бейімділігі бар, оны әлемде өзін бақытты адам етіп көрсететін, өзінің ісінде өзін толықтай орындайтын шынайы энтузиаст. Ол өз денелері мен әл-ауқатына қамқорлық жасағысы келетін адамдардан тұратын сенімді оқырмандар тобын жинай алды - ақыр соңында, адам психосоматикалық бірлік және ол қызмет ететін барлық салалар болуы керек. реттелген. Ол мұны жақсы біледі және олардың білімдері басқаларға өте қол жетімді түрде бөліскісі келеді. Ең бастысы, өмір сүру тәсілі оны қуантып, мәселелерді өз қолына алып, өзі үшін жақсы нәрсе жасай алады.