Home potencë CANNABIS OIL CBDOL – negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare

CANNABIS OIL CBDOL – negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare

0
CANNABIS OIL CBDOL – negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare
CANNABIS OIL CBDOL - negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare
Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Kërpi është një bimë unike, një vlerë pronat e dobishme të cilat janë përdorur nga kohërat e lashta. Pas zbulimit në përbërjen e tij shtojcave narkotike Rezolutën e Kombeve të Bashkuara (1961) kishte imponuar një ndalim për kultivimin e bimëve dhe përpunimin e tij. Rezultati i punës së mbarështuesve ka qenë i edukuar lloj teknike e kulturës që nuk përmbajnë komponimet psikotrope. Hemp është përdorur në degë të ndryshme të industrisë së lehtë, por produkti më e vlefshme e përpunimit fara është konsideruar të jetë vaj kërpi.

Si për të bërë vaj nga kërp

Për

8 30 CANNABIS OIL CBDOL  negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare

prodhimin e naftës janë përdorur në varietete teknike

të kanabisit. Ndryshe nga të zakonshëm, ajo nuk është klasifikuar si bimë psikotrope. Shkakton efekte narkotike e substancës (tetrahydrocannabinol) përmbahet në një sasi të vogël -. Më pak se 0.1%

CANNABIS OIL CBDOLis një e vërtetë rrënjë sllave të origjinës. Prodhimi i tij ishte popujt që jetojnë në territorin e Evropës. Paraardhësit tanë përdorur një shtyp manual për të prodhuar vaj. Ai kishte një ngjashmëri të caktuar me punën e heqës, e pajisur me një sitë gjobë. Mbjellja fara kërp në një vrimë të caktuar, njeriu presion kumarxhi. Kështu, nga fara e braktisin të naftës, dhe vakt mbetur. Ai u shtua për ushqim të kafshëve. Nga 1 kg lëndë të parë ka marrë jo më shumë se 300 g vaj të çmuar.

Tani kompanitë pse ka pajisje moderne, por teknologjia themelore ka mbetur e njëjtë:

 1. Kanabis fara pastruar nga mbeturinat dhe të vënë në një enë të veçantë në shtypin me kapacitet të madh.
 2. plug Press në, dhe kjo automatikisht fillon tjerrje.
 3. Containers me vaj të freskët transportyou në dyqan, ku ajo është në fazën e zgjidhjes.
 4. Tashmë naftës sqaruar është në shishe dhe dërguar për shitje me pakicë.

Kjo metodë ofrimit të quhet ftohtë presion. Si rezultat i kësaj, vaji i ruan të gjitha vetitë e dobishme që përmbahen në farë kanabis. Ajo ka një dritë ngjyrë të gjelbër dhe aromë delikate. aromë e saj kosi mund të ndiqet një shënime delikate arre.

Fara

Hemp

janë përpunuar në një mënyrë tjetër, ajo quhet metoda e nxehtë ngutshme. Naftës është nënshtruar trajtimit të ngrohjes, në mënyrë që humb shumë prona të dobishme. Ky produkt nuk është shumë popullor.

Përmbajtja Përbërja dhe kalorike

Vaj, të marra pas përpunimit të kërpit industrial, përmban:

 1. gjitha vitaminat B, duke përmirësuar tretshmërinë e kalciumit dhe hekurit që janë përgjegjës për metabolizmin e energjisë dhe funksionimin e sistemit nervor.
 2. Vitamina A nxit prodhimin e hormoneve dhe forcimin e vizionit.
 3. Vitamina E normalizes funksionimin e sistemit riprodhues të cilat kanë një efekt rinovimin në lëkurë dhe organizmin si tërësi. Kjo është një antioxidant i madh.
 4. parandaluar formimin e tumoreve të klorofil, carotene, taninet.
 5. 7 31 CANNABIS OIL CBDOL  negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare

  dy grupe polyunsaturated acide omega-3 dhe omega-6. Numri i tyre dhe bilanci (1: 3). produkti mund të japin varieteteve vetëm vaj të peshkut

 6. Magnezi është të paturit e një ndikim pozitiv në funksionimin e të gjithë organizmit.
 7. ul kolesterolin në gjakun e njeriut, phytosterols.

CANNABIS OIL CBDOLis një nga ushqimet e pakta bimore që përmbajnë vitaminë D.

Ajo nuk përmban proteinat dhe karbohidratet. Per 100 ml kanë 99,9 g yndyrna, një kalori është 899 kcal.

pronat e dobishme e vaj kërpi

Përdorimi i përgjithshëm i

pasur me vitamina, makro – dhe mikroelemente, vaj nga fara kërpi është një nga produktet më të mira natyrore. Përbërja biologjikisht të vlefshme e ushqyesve të përfshira në përmasa ideale dhe të lehtë absorbohet nga trupi. Prandaj, vaj ka një efekt pozitiv në të gjitha organet dhe sistemet:

 1. stimulon sistemin e tretjes, normalizes metabolizmin.
 2. përmirëson gjendjen e lëkurës, lufton irritations, fytyre adoleshente.
 3. forcon sistemin imunitar, duke parandaluar zhvillimin e sëmundjeve infektive.

 4. Anti-inflamator, analgjezik dhe efekt shërues.
 5. Lufton formimin e tumoreve të kancerit.
 6. Heq mbetjet dhe substancat toksike nga trupi.
 7. normalizes puna e sistemit kardiovaskular, duke reduktuar rrezikun e strokes, rrit presionin e gjakut.

Produkti ka një ndikim efektiv në shëndetin pavarësisht gjinisë, moshës kategori. Është e dobishme për të gjithë.

Për gratë

Një efekt i dobishëm për trupin e drejtë gjysma e njerëzimit është zbuluar në kohët e lashta. Bukuri në të gjitha kohët e përdorur atë si një ilaç kundër plakjes dhe për të përmirësuar lëkurën, flokët, forcimin e thonjve. aplikimi i rregullt i vajit redukton ënjtje në këmbë që ndodh me përdorim të përditshëm e këpucë me takë të lartë.

Ajo normalizes ekuilibrin hormonal të trupit të femrës, uljen e dhimbjeve menstruale, përmirësimin e mirëqenien gjatë menopauzës. CANNABIS OIL CBDOLis përfshihen në dietën gjatë trajtimit të mastitit, cysts ovarian.

Për meshkujt

Përdorimi

Daily e CANNABIS OIL CBDOLpromotes të pushtetit mashkullor. Anticancer pronat parandaluar shfaqjen e kancerit të prostatës, të minimizuar pamjen e prostatës dhe hemorroide.

Në sajë të naftës vitaminë E është një ushqyes dhe ajer shkëlqyer mjet. Kjo është veçanërisht e vërtetë

6 21 CANNABIS OIL CBDOL  negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare

e njerëzve të veshur mjekra. Kur rubbed në lëkurë të fytyrës dhe kokës përmirësimin e qarkullimit të qarkullimit të gjakut, kështu që mjekra do të rritet me shpejtësi dhe duken të mëdha.

Gjatë shtatzënisë

vitaminë plotë dhe kompleks mineral, i përbërë nga saturates vaj farës kërp nënat e body shtatzëna elementet e nevojshme. përmbajtje të lartë të vitaminës D, vitaminë E promovon zhvillimin e duhur fetale të bebit

Video:. çfarë vajra nuk mund të jetë gjatë shtatzënisë për të vendosur

Qumështi i gjirit

Perdorimi i naftës nga kërp farës-ushqyerit nënave rrit rrjedhjen e qumështi. Përbërja e tij e vlefshme plotësohet me vitaminë D, ndikojnë në pamjen e rakit fëmijë dhe për të siguruar zhvillimin e plotë. Brenda linolenic acid, duke marrë në trup me qumësht, siguron normalizimin e qarkullimit të gjakut në trupin e foshnjës, përmirëson tretjen, duke zvogëluar rrezikun e dhimbje barku dhe bloating.

dhënit gji moms zakonisht të mbushur me sallatë vitaminë vaj apo vetëm pini një lugë çaji në një stomak bosh. Të bëjë produktin vetëm pas konsultimit me doktorin tuaj.

Për fëmijët

Pronat qetësues të produktit të ketë një efekt pozitiv në sistemin nervor të trupit të fëmijës. Kjo është veçanërisht e vërtetë e fëmijëve hiperaktivë dhe fëmijët me autizëm.

Vaj

Adoleshentët është e nevojshme për të normalizuar funksionimin e trupit gjatë pubertetit. Ajo lehtëson dhimbjet menstruale tek vajzat. Vitamina-minerale komplekse, një pjesë, parandalon aknet teen.

Kur humbjen e peshës

Kombinimi i balancuar i acideve në vaj përshpejton tretjen, eliminon pamjen e kapsllëk, metabolizmin, parandalon yndyrë. Vetitë ushqyese të ndihmojë të shpejt të njom trupin, duke reduktuar oreksin.

Për njerëzit shikuar figurën tuaj, të ngrënit të vajit kërp farë shërben si një burim shtesë të energjisë, përmirëson gjendjen e përgjithshme.

Përjashtimet janë njerëzit që vuajnë nga obeziteti. Ata nuk nutritionists rekomandojmë që të përfshijë në vaj tuaj dietë kërp. Arsyeja është një produkt i madh kalori të mjaftueshme.

Mjekësi CANNABIS OIL CBDOLin

 1. Rreth vetitë shëruese të produktit të njohur që nga kohërat e lashta. healers tradicionale e përdorur atë në trajtimin e sëmundjeve të një natyre catarrhal, sëmundje pulmonare, sëmundje e grave.
 2. Tani vaj kërpi është shitur në formë të pastër, por është gjithashtu një komponent i shtojcave të caktuara ushqimore, mjetet juridike homeopatik. Ajo është përdorur si një masë parandaluese për të rivendosur sistemin imunitar pas një sëmundjeje të rëndë. Është efektive për trajtimin e sëmundjeve të traktit respirator sipërme, inflamacionet të sistemit urinar.
 3. klorofil, zink, hekur i pranishëm në ndihmën e naftës për të përballuar me anemi dhe sëmundje të tjera të sistemit të qarkullimit të gjakut. Produkti ndihmon kolesterol më të ulët, enët e gjakut pastroj. Është e rekomanduar për të marrë në atherosclerosis, thrombophlebitis.
 4. Mjekët përfshijnë atë në përbërjen e terapisë komplekse të pacientëve me kancer, njerëzit që vuajnë nga tuberkulozi.
 5. Aplikimi i jashtëm i naftës ndihmon për të eleminuar problemet e natyrës dermatologjike. Ajo është efektive në trajtimin e ekzemë, lupus.
 6. Kjo është ndihmës i pazëvendësueshëm dhe i pari për djegie të butë. Vetitë anti-inflamator dhe analgjezik i CANNABIS OIL CBDOLrelieves karakterizohet nga dhimbje dhe skuqje. Përdorimi i tij i vazhdueshëm i ndihmon të shëruar plagët.
 7. aftësia i produktit të rritur thithjen e kalciumit në trup është e dobishme në sëmundjet e nyje, reumatizma, frakturave.

Revitalizing, spastrim, pronat zbutës, CANNABIS OIL CBDOLis përdorur në trajtimin e shumë sëmundjeve.

Diabetes

elemente të dobishme dhe komponimet kimike të përfshira në përbërjen e naftës, të zvogëlojë rezistencën e trupit ndaj insulinës dhe për të përmirësuar veprimet e saj. Ajo normalizes nivelet e sheqerit në gjak dhe minimizon pika nivelit në diabetikët. Aftësia e CANNABIS OIL CBDOLto hiqni inflamacion i pankreasit pengon zhvillimi i komplikimeve të sëmundjes.

para përdorimit duhet të miratohet nga mjeku.

Me pancreatitis

CANNABIS OIL CBDOLnot vetëm përmirëson tretjen, por gjithashtu ka një efekt pozitiv në të organit të sëmurë. Ai kontribuon në normalizimin e pankreasit. pronat analgjezik e ndihmën e naftës për të zvogëluar ndjesi shpimi gjilpërash pakëndshme në pancreatitis.

Përdorimi i naftës në ushqim, ju duhet të jetë në dijeni të përmbajtjes së lartë me kalori të produktit. Në dietë ajo administrohet gradualisht, në mënyrë që të mos mbingarkoj trupin e prekur. Vaj nga fara kërpi shtohet në salads dhe nuk do të marrë në një formë të pastër. Ajo nuk përfshin dietë në periudhën e acarimit të sëmundjes.

për kapsllëk

Përdorimi i rregullt i CANNABIS OIL CBDOLin në mëngjes përpara se të hahet përmirëson zorrë. Pronat zbutës parandaluar vanitet dhe kapsllëk. Probleme të shpeshta me karrige është e rekomanduar për të bërë një klizmë spastrimit me vaj. Kjo metodë nuk duhet të përdoret në qoftë se ju keni një sëmundje kronike të sistemit të tretjes, gurët në veshka, dhe gurëve të tëmthit

ushqyerit në sëmundjet e çfarë mund dhe nuk mund të hani.:

Për të mëlçisë

Acidet

yndyrore, antioksidantë, phospholipids, të përfshira në përbërjen e vajit nga fara e kanabisit qelizat e mbrojtur të mëlçisë nga shkatërrimi. Duke përfshirë edhe atë në dietën tuaj të përditshme, ju mund të zvogëlojë ngarkesën në trup dhe në këtë mënyrë për të përmirësuar funksionimin e tij. Produkti është përdorur edhe si një masë parandaluese pastrimin e mëlçisë, hepatitit dhe sëmundjeve të tjera infektive.

Hemorroide

anti-inflamator pronave dhe shërimin e naftës janë përdorur gjerësisht në trajtimin e hemorroide. Ata thith një tampon dhe futur atë në anus, duke lënë në të gjithë natën. Efektiviteti i trajtimit është e lidhur direkt me shkallën e vështirësisë së pacientit.

Në Oncology

Për shkak të numrit të madh të antioksidantë, produkti është e rekomanduar për të përdorur jo vetëm për parandalimin, por edhe të përfshijë në trajtimin kompleks të sëmundjeve onkologjike. aftësia e tij për imunitet të rrisi ndihmon pacientët shërohen shpejt pas trajtimeve me kimioterapi. vetitë anti-inflamator dhe gjallërues e vajit të parandaluar përhapjen e metastazave dhe formacionet malinje reja. Pritja duhet të fillojë vetëm pas miratimit të ekspertëve.

Epilepsi

të ketë një efekt qetësues në mbaresa nervore produkt ndihmon në zvogëlimin e konfiskimet e kapjeve epileptike. Great bimor anti-depresive në kombinim me shtesat mjekësore ndihmon për të normalizuar gjendjen e pacientit dhe rrit mundësinë e shërimit.

Psoriasis

efekti anti-inflamator dhe purifikimin CANNABIS OIL CBDOLlowers rrezikun e irritimit të lëkurës, përshpejtohet rigjenerimin e epidermës. E gjithë kjo nxit shpejtë shërimin e ulçerës dhe parandalon reja. Lëkura është moisturized, asnjë thatësi dhe ndjenja e ngushtësi.

Nga krimbat

Përveç të gjitha pronat e lartpërmendura të dobishme, të naftës gjithashtu ka aktivitet Antiparasitic. Ajo është përdorur për të parandaluar krimbat dhe eliminimin e tyre nga trupi. Këtë mëngjes, përpara se të hahet të marrë një lugë çaji i vajit. Për të rritur efikasitetin, ju mund të kombinojnë atë me kamomil supë.

CANNABIS OIL CBDOLdoes nuk shkaktojnë alergji, kështu që është e përkryer për të hequr parazitet nga trupi i fëmijës. Ilaç thith një sfungjer ose pambuku shtupë dhe të aplikojnë për të anusit. Është e dëshirueshme për të kryer procedurën për një natë.

Në mastitit

The vaj kërp përfshira në përbërjen e trajtimit kompleks. Bëni kremra me anti-inflamator dhe dhimbje reduktimin efekt. Një pjesë e vogël e garzë mbarsur me vaj dhe të aplikojnë në vendin e përflakur. Për të përmirësuar efektin vijnë shall leshi. Kjo procedurë kryhet në natën. Në mëngjes, pas heqjes vend të lënduar fërkim uthull molle. . Përsëritur procedurën duhet të jetë disa ditë

Unë ju këshilloj të lexoni: receta e mjekësisë tradicionale në dru kedri me mikechitty

CANNABIS OIL CBDOLin kozmetike

CANNABIS OIL CBDOLhas një efekt i dobishëm për trupin nga brenda dhe gjendjen e jashtme të lëkurës, flokët, thonjtë. Përshpejtojë rigjenerimin e qelizave, rivendosjen barriera lipidet është siguruar nga acid linoleik, kështu që është shtuar në përbërjen e maska ​​për tharjen dhe lëkurës ndjeshme. Falë mbajtjen e një ekuilibër optimal të shëndetshme omega-3 dhe omega-6, ajo promovon mirëmbajtjen dhe restaurimin e sfondit hormonal. Për shkak të naftës është një komponent i domosdoshëm i jo vetëm anti-plakje produkteve të kujdesit për lëkurën dhe kozmetikë për të rinj.

Pronat

hidratues e produktit janë përdorur për të përgatitur kremra pas rrezitje. Ajo parandalon thatësi dhe flaking e lëkurës pas ekspozimit ndaj diellit dhe detit ujit të.

Në praktikisht të gjitha kremra masazh gjithashtu ka vaji farë kërpi. Kjo është për shkak të nivelit të lartë të depërtimit të tij në veshje e guaskës.

Vitamina dhe produkt mineral kompleks ofron ushqim shtesë të kokës dhe flokët follicles të. Maska dhe shampoos të përgatitura në bazë të naftës, parandalon zbokth, përshpejton rritjen e flokëve, duke i dhënë asaj një shkëlqim të shëndetshme.

Bazuar në CANNABIS OIL CBDOLto përgatitur maska, kremra dhe mundësisht në shtëpi.

Për fytyrë

hidratues locion për flokë të thatë dhe lëkurë të ndjeshme
Ky mjet ka ushqyes pronat, forcon poret. Si rezultat, lëkura bëhet e butë dhe fiton një natyrore të shëndetshme.

Përbërja:

 • 25 ml të vaj nga fara kërp.
 • 250 ml ujë të pastruar.
 • 200 ml të freskëta krem ​​20%.
 • 150 ml të alkoolit kamfor.
 • 30 g mjaltë të lëngshme.
 • 2 limon.
 • 3 yolks vezë.

fazat e përgatitjes:

 1. Nga limon për të shtrydh lëng.
 2. oreks për të vënë në një enë të veçantë dhe derdh ujë të valë. Vendi në një vend të ngrohtë, gjithashtu përfundoi një shall leshi. Lënë atë për 90 min.
 3. rezulton tendosje Përzierje me napë dhe të lejojë të freskët. Përzierje infuzion rezulton me mjaltë, shtoni lëng limoni.
 4. Mix yolks vezë me vaj kërpi, pour krem ​​në një rrjedhë e hollë.
 5. Për tu lidhur me limon-mjaltë dhe në masë vezë. Beat.
 6. Hidh në alkool, përzierje mirë. Filter përzierje me napë.
 7. Hidh në një shishe xhami ose enë (mundësisht me xhami të errët).
 8. Shtoni ujë të mjaftueshëm në mënyrë që rezultati ishte një gallon 1/2 e locion.

Shitore në frigorifer. Shake mirë para përdorimit. Përdorni para gjumit. Jeta raft -. 7 months

Maskë për fytyrë përtëritje
Përbërësit:

 • 15 g vaj ulliri.
 • 20 gram vaj kërpi.
 • 5 ml lëng limoni.
 • 3 ml të pemë çaji vaj.

fazat e përgatitjes:

 1. Mix i ullirit dhe kërp naftës.
 2. Shto lëng limoni, pemë çaji vaj.
 3. Ready përzierje është aplikuar për 30 minuta.
 4. Për të hequr mbetjet e jastëk pambuku, përballet pije me ujë të ftohtë.

bollgur maskë produkt
Cosmetic e bën lëkurën më elastike dhe do të japë një shkëlqim të shëndetshme në fytyrë.

Përbërësit:

 • 25 g tërshërë miell.
 • 30 g krem ​​(yndyrë përmbajtje – 20%).
 • verdhë veze 1 veze.
 • 1,5 lugë vaj kërpi.

sekuencë e veprimeve:

 1. Bollgur përzier me salcë kosi.
 2. Shkruani të verdhat e vezëve dhe pjesa e mbetur komponent -. Vaj
 3. Aplikoni në fytyrë të pastruar. Kohëzgjatja – 10-15 minuta. Për të rritur efektin, të përsëritur 2-3 herë në 10 ditë.

Ilaç për pimples dhe blackheads
Përbërësit:

 • Blue balta – 1.5 tbsp
 • Milled thekër krunde – 70
 • CANNABIS OIL CBDOL- 50 g.

Metoda e përgatitjes:

 1. për të shpërndarë balta me ujë të ngrohtë. Hidh në një masë të krunde. Derdh vaj farë kërp.
 2. Për të lënë automjetin për 10 minuta. Pas kohës ajo është gati për përdorim.
 3. Aplikoni në fytyrë. Si tharje balta në fytyrë njomet me ujë.
 4. Pas kohës së caktuar (e katërta orë) për të hequr mbetjet e përzierje në një sfungjer kozmetike. lani fytyrën me ujë të ngrohtë

Video:. Aplikimi i CANNABIS OIL CBDOLfrom rrudhat në fytyrë për të Expand

Hair

Maskë për forcimin
Përbërësit:

 • 20 g mjaltë.
 • 2 vaj tbsp nga fara kërpi.
 • 1 tbsp e lëng karrote.
 • 3-4 pika vaj livando.

Procesi:

 1. Mjaltë në një banjë me avull të shkrihet dhe pak të ngrohtë.
 2. Shto komponente mbetura. Llokoçis në masë rezulton.
 3. Përhapjen flokët duke filluar nga rrënjët (veprim trajtohet me doreza). Për përdorim shtesë ngrohtësi dush kapak dhe peshqir.
 4. 60-90 min. pije. Për efikasitet më të madh, të përdorin çdo 4 ditë.

Për dendësisë dhe vëllimit të flokëve
Përbërësit:

 • 5 tbsp vaj kërpi.
 • 3 ml vaj lemongrass.
 • 2 ml vaj koriandër.
 • 1 ml i naftës u rrit.

sekuencë e veprimeve:

 1. Vaj fara kërpi për të hedh në një gotë dhe e vënë atë në ujë të nxehtë për 5 minuta. Kështu, ajo do të jetë ndezur në temperaturën e dëshiruar.
 2. Shto të gjithë përbërësit e tjerë. Mix mirë.
 3. përzierje

 4. Oil butësisht masazh në lëkurë e kokës, krehër. Vendos mbi kapak plastike. Përfundojë kokën tuaj me një shall ose një peshqir vaske.
 5. Wash off pas 2 orë.

Për të përdorur para çdo shampooing, por jo më shumë se dy herë në javë.

curls luksoze
Përbërësit:

 • 6 tbsp vaj kërpi.
 • 3 pika lëng kamomil.
 • 2 pika vaj rozmarinë.
 • 4 pika vaj barbarozë.

Procesi:

 1. CANNABIS OIL CBDOLpour në një kavanoz dhe të vënë në një tas me ujë të nxehtë për 7 minuta.
 2. Mix kamomil infuzion dhe komponentëve të tjerë me vaj të ngrohtë.
 3. Aplikoni maskë në flokët dhe të lënë për 70 minuta. Pas disa kohe shpëlarje tërësisht me ujë të ngrohtë.

Vetëtin dhe Shine
Përbërësit:

 • Jojoba vaj -. 2 ml
 • Uthulla e Molles -. 15 ml
 • Honey -. 10 g
 • Proteina -. 1 PC
 • The vaj kërp -. 10 ml
 • Amidoni – ½ lugë

sekuencë e veprimeve:

 1. Në mjaltë i shkrirë shtoni të gjithë përbërësit alternuar dhe mundi me një mikser.
 2. Përzierje është aplikuar në të gjithë gjatësinë e flokëve. krehur me kujdes.
 3. Pas 20 minutash, të përsëritur procedurën.
 4. për të përfunduar kokën në peshqir dhe të lënë për një orë. Në fund të kohës (1 orë) ju mund të filloni për të larë atë

Unë ju këshilloj të lexoni:. Vaj susam në cosmetological

Body

dush Firming me vajra
Përbërësit:

 • 3 gota qumësht të tërë.
 • 10 ml vaj kërpi.
 • 3 tsp.of mjaltë.
 • 3 g të naftës barbarozë.
 • 2 g të naftës xhenxhefil.

Procesi:

 1. Shkrihet gjalpë në qumësht të ngrohtë.
 2. Shto përzierje në banjë. Temperatura optimale për procedurat e birësimit – 40 ° C, koha – 30 minuta ​​li>

.

Këto banja duhet të merret një herë në 14 ditë. Procedura jo vetëm përmirëson gjendjen e lëkurës, por edhe stimulon qarkullimin e gjakut. Kjo procedurë përmirëson qarkullimin e gjakut, të hapur poret, fillon të marrë frymë lëkurës.

Anti-Cellulite wrap trupit
Përbërësit:

 • 50 gram balta kozmetike.
 • 1 tbsp vaj kërpi.
 • 2 ml të grejpfrut, limon, portokall dhe dëllinjë vaj.
 • 10 g kanellë terren.
 • ujit.

Procesi:

 1. Përzierje e naftës me balte dhe me kanellë. Konsistenca e përzierje duhet të jetë i ngjashëm me salcë kosi. Nëse kjo është shumë e trashë, të holluar sasinë e kërkuar të ujit.
 2. aplikuar në ijet dhe këmbët. Mbuluar trupin me kapem film. Top roll up batanije.
 3. Për të mbajtur 60 minuta. Pas kohës shpëlaj me ujë.

Body Scrub
Përbërësit:

 • ½ Cup Kupa e kripë deti.
 • 1 vaj tbsp e drurit të sandalit dhe ulliri (ftohtë presion).
 • 2 vaj lugë nga fara kërpi.

Procesi:

 1. Të gjitha komponentët e përzierje.
 2. Aplikoni dhe masazh në të gjithë trupin.
 3. Shpëlaj me ujë të nxehtë. Atëherë rënia e temperaturës dhe të marrë një dush të ftohtë. Më mirë të përdorni pas marrjes së një dush.

Anti-Cellulite
dush Përbërësit:

 • 3 tbsp e kripë deti.
 • 1/2 tsp e naftës portokalli.
 • 1 tbsp vaj kërpi.
 • 0,5 tbsp vaj limon.

sekuencë e veprimeve:

 1. Në një enë të veçantë, të shpërndarë kripë deti.
 2. Shto vaj.
 3. Zgjidhja rezultuar derdh në ujë dush.
 4. Për të marrë jo më shumë se 25 minuta. Përsëriteni procedurën për çdo ditë për 10 ditë.

Toning trupi maskë
Përbërësit:

 • 1 tbsp. bollgur.
 • 0,5 tbsp. mjaltë.
 • 2 tbsp. e qumështit.
 • 4 të verdhat e vezëve.
 • 2 tbsp lëng limoni.
 • 50 g vaj kërpi.
 • 1/2 tsp kripë.

Metoda e përgatitjes:

 1. Gatuaj qull lëngshme, në proces, shtoni kripë. Ftohtë pak.
 2. Shtrydh lëng nga limoni.
 3. Në bollgur ngadalë prezantuar yolks vezë të papërpunuara, trazim.
 4. Shto përbërësit e mbetur. Beat.
 5. Maskë përhapur në mënyrë të barabartë në trup. Lënë të thahet plotësisht.
 6. Shpëlaj me ujë të nxehtë. Është e dëshirueshme për të marrë një dush kontrast dhe të përdorni një locion hidratues trupit.

Mask bërë 1 çdo 10-15 ditë.

Përdorimi në gatim

Oil nga fara kërpi jo vetëm që ka veti të dobishme, por ka një shije të këndshme. Në sajë të përdorimit të saj në përgatitjen e pjatave të ndryshme dhe pastë.

 1. Ajo shërben si një salcë shkëlqyer për perime të lehta, mish ose peshk sallata. Vaj jep gjellë një shije të rafinuar me shënime të lehta shijshëm.
 2. E pra kjo shkon mirë me perime të ziera.
 3. Duke shtuar atë në salcë, zonjë do të marrë jo vetëm një erëza shijshme. vaj drita smeraldi do të përmirësojë ngjyrën e çdo salcë.
 4. CANNABIS OIL CBDOLcan zëvendësojë gjalpë në të gatshme drithëra, ose makarona.
 5. Ajo shërben një përbërës të madhe për pjekje, duke i dhënë brumë një shije të veçantë, butësi.

A është e mundur për të skuqura me vaj kërpi

Për të gjitha pronat e saj unike të naftës ka një pikë të ulët vlimi dhe nuk mund të tolerojë trajtimit të ngrohjes. Nuk është e rekomanduar për të ngrohjes në çdo temperaturë, e përdorur veçanërisht për tiganisje. Në procesin e trajtimit të ngrohjes, cilësia shijen e vajit përkeqësohet, shumica e pronave të dobishme humbet.

vaj

vlefshme ndërsa ngrohjen sekreton peroksideve. Kjo është një substancë shumë e rrezikshme për trupin, mund të ketë një ndikim shkatërrues mbi shëndetin

Unë ju këshilloj të lexoni:. Është e mundur për të skuqura misri për mikechitty

Harm dhe contraindications

Së bashku me shumë prona të dobishme të CANNABIS OIL CBDOLshould të merren me kujdes. Sidomos për njerëzit me alergji apo intolerancë individuale të një prej përbërësve të shtojcave vaj dhe duke marrë të hollë gjaku. Një reaksion alergjik mund të ndodhë kur të marrë vaj nga brenda, por kur përdoret jashtë.

contraindications kryesore në lidhje me kategorinë e personave me sëmundje kronike:

 • stomaku;
 • mëlçisë;
 • pankreasit;
 • veshkat;
 • tëmthit;
 • i sistemit kardiovaskular.

Marrja e CANNABIS OIL CBDOLfor trajtimin e diabetit mellitus ndonjë shkallë e sëmundjeve onkologjike duhet të fillojë vetëm pas miratimit të mjeku.

Edhe pse notat teknike të kërpit dhe përmban një përqindje të vogël të cannabinoideve, dhe ajo ka një efekt hallucinogenic, të ngrënë nuk është e rekomanduar për njerëzit me çrregullime të rënda mendore të një natyre kronike.

simptomat e pakëndshme të një mbidozë ose intolerancë të vajit të shfaqet pas disa orësh. Ato janë të shoqëruara me diarre, të vjella, dhimbje vrullshëm në bark, nganjëherë marramendje. Nëse ndonjë nga parakushtet për helmim nevojën për të miratuar një sorbent dhe kontaktoni mjekun.

E gjithë kjo mund të shmanget, nëse nuk kalon kufirin e lejuara -. Jo më shumë se 20 ml të ditës CANNABIS OIL CBDOLA

Si te zgjidhni dhe vaj dyqan kërp

unik dhe një pjesë e dobishme e farës së kërpit është ruajtur plotësisht vetëm në produktin e përftuar duke shtypur ftohtë. Ky vaj është komerciale në dispozicion në barnatore dhe supermarkete.

Kur e keni blerë duhet të i kushtoj vëmendje për pikat e mëposhtme:

 1. Tara. Paketimi cilësinë përfunduar e naftës është kryer në shishe me xham të errët. Ajo ndihmon në mbrojtjen e naftës nga rrezet e diellit.
 2. Përbërja. CANNABIS OIL CBDOLis një produkt natyral, pa shtuar ndonjë aditivëve.
 3. Color. Përfshira në vaj klorofil njollë produktin përfunduar në hije të gjelbër. Sa më shumë i këtij komponenti, të errët naftës.
 4. shije. Pleasant, pak thartë me një fund të arre. Naftës në çdo rast nuk duhet të shije të hidhur.

Disa prodhues derdh vajin përgatitur në një shishe me bombol me vrimë nxjerrëse. Kjo është një shtesë e përsosur për përdorim të përshtatshëm.

Store CANNABIS OIL CBDOLis rekomanduar në një vend të errët, pa qasje në rrezet e diellit. Lagështia në dhomë nuk duhet të kalojë 10-13%.

CANNABIS OIL CBDOLis ftohtë-presion ka një jetë të shkurtër raft (6 deri 10 muaj), në mënyrë që të blerë atë në sasi të mëdha nuk është e nevojshme.

Si për të marrë vaj kërpi

Përfshirja produktin në dietën tuaj të përditshme, ju duhet të dini në lidhje me dozen e pranueshme. Shkalla Adult – 20 ml ose jo më shumë se 2 lugë në ditë. Fëmijët më të vjetër se 5 vjet të kërkojë gjysmën doza të rritur.

Përdorimi

Brendshme:

 1. Si një masë parandaluese. Për rimbushjen e ushqyesve në trup të nevojshme për të marrë vajin pasi të hahet – 1 lugë 2-3 herë në ditë. Në verë të marrë një pushim.
 2. Për të përmirësuar funksionimin e sistemit imunitar. Vaj për të marrë për 14-20 ditë. Daily norma -. 1 tbsp mëngjes dhe mbrëmje pas ngrënies
 3. Në trajtimin kompleks të sëmundjeve të ndryshme. Në këtë rast, ju duhet të pini 1 tbsp 30 minuta para ngrënies 3 herë në ditë. Profilaksia për të vazhduar për 20-30 ditë, pastaj të marrë një pushim.
 4. Për të përmirësuar funksionimin e organeve të tretjes. Vaj Fara kërpi, të marrë 1 lugë çaji në mëngjes, menjëherë pas zgjimit.
 5. të proceseve inflamatore. Para mëngjes ju duhet të pini 1 vaj tbsp.

Trajtimi fillojë vetëm pas konsultimit me një mjek.

përdorim të jashtëm:

 1. Trajtimi i vlon në sipërfaqe të lëkurës. Në kombinim me kremra niseshte bëra me dhimbje CANNABIS OIL CBDOLreduce dhe zbutur lëkurën. Përzierje dy komponente, zbatohet për një shtupë pambuku dhe të aplikoni në vlim. Fix me ngjitës.
 2. Për trajtimin e drithërat. Për të zgjidhur për të përdorur një përzierje e CANNABIS OIL CBDOLand mjaltë. Para se të aplikoni edhe për këmbët me avull.
 3. Burns. Ndihma e parë – lyej faj, vajin nga fara kërp. Për trajtim të mëtejshëm ju mund të përdorni kremra, kombinuar përbërës kryesor me të bardhë veze.
 4. Skin acarim. Vendi skuqje vaj disa herë në ditë.
 5. Hemorroide. Oil ngopura tampon për të futur në anus gjatë natës. Procedura përsëritet për 5-7 ditë.
 6. ishias. Për të hequr simptomë e dhimbjes do të ndihmojë të naftës fërkim kërp. Ky lloj i fërkim mund të bëhet 2 herë në ditë deri në tërheqjen përfundimtare të sulmit.
 7. CANNABIS OIL CBDOLis gjithashtu i përshtatshëm për masazh anti-celulitit. Efikasiteti është rritur nëse një kyç komponent livando vaj add, lemongrass, rozmarinë dhe.

Për të përmirësuar funksionin e zorrëve, veçanërisht kapsllëk, ajo është e rekomanduar për të kombinuar përdorimin e brendshëm të naftës me jashtë. Në këtë rast, ju duhet të pini vaj 1 tbsp përpara se të hahet dhe të bëjë një klizmë naftës. Vaj temperaturën e dhomës (40-60 ml) për të hyrë në mbrëmje para gjumit në zorrën e trashë

Video:. si për të bërë CANNABIS OIL CBDOLto Expand

Fakte interesante rreth kërpit

 1. Përmendja e parë e pasme CANNABIS OIL CBDOLdate në 2800 para Krishtit, ata u zbuluan në dorëshkrimet e lashta kineze. Këtu janë përmendur pronat shërimin e produktit.
 2. Studiuesit zbuluan se jetëgjatësia e zogjve konsumojnë fara kërpi, disa më shumë se të tjerët.
 3. I pari që artistikisht se si për të prodhuar vaj kërpi, ishin Scythians. produkt i mëtejshëm i dobishëm i kërpit filloi të përdorej në Evropë dhe në Evropë, dhe u përhap më vonë në mbarë botën. Tani kërp është përdorur në pothuajse çdo vend.
 4. në Greqinë e lashtë, kanabisi është bërë një pije. Vendasit tha se ai është në gjendje për të ofruar jo vetëm nga etja, por nga vuajtjet.
 5. Në farën kanabisit përmban më shumë proteina sesa në soje.
 6. The kërp të përdorura në prodhimin e letrës, kozmetike dhe rroba. Gjithashtu përdoret në mjekësi.
 7. varieteteve teknike të kanabisit janë në rritje të shpejtë, dhe fara piqen në vetëm 3 muaj. Kjo fabrikë pakërkues mund të jetë rritur në pothuajse çdo mjedis.
 8. Në SHBA ka një festë dedikuar për kanabis. Në nder të tij organizojnë tubime të ndryshme, përballet me ata, njerëzit duan të arrijnë legalizimin e bimëve të ndaluara. Gjithashtu, festivale të ndryshme dhe ngjarje të tjera zbavitëse. Kjo ditë festohet nga mbrojtësit e përdorimit të bimëve në industri dhe tifozët e cilësi argëtuese të kanabisit.
 9. Deri në mesin e shekullit XX, në BRSS fushën e kërpit toka ishte e krahasueshme me fushat e grurit. Edhe në burim famshme e Miqësisë së Popujve në Moskë, së bashku me luledielli dhe veshët e ornament grurit janë dhe gjethe kërp.
 10. Para ndalimi i kultivimit të kërpit është rreth 85% e marsheve të anijes (sails dhe litarë) janë bërë nga materiali i kërp. Kjo pëlhurë nuk është degraduar nga ekspozimi ndaj kripë deti për shekuj me radhë. Dëshmi e kësaj janë zbulimet arkeologjike në shtratin e detit.
 11. Drafti i Deklaratës së Pavarësisë dhe hartave të parë të shtypura janë bërë në letër kërpi.
 12. qull sllavët e lashtë gatuar bëra nga pasardhësit kërp. vakte të mëdha kalori shpëtoi njerëzit nga uria në vitet ligët.

& nbsp;

>>>>  Кардиотонус | Karditonys nga hipertensioni - ku për të blerë të mirë, farmaci, dyqan, çmimi
Previous article Purihot – farmaci, opinionet e vërtetë, blej tani, çmimi
Next article CANNABIS OIL CBDOL arthritis – komente negative, mendimet, çmimi, faqen zyrtare
Pavlina Yanovna
Блогты өзі туралы жазғандай, салауатты өмір салты мен анасы туралы жас диетолог жас блог жүргізеді. Оның қызықты блогы мен кеңістігін құруға деген құштарлығы мен шығармашылық көзқарасы әсер етуі мүмкін. Дене мен жанға үлкен әсер етеді.Кәсіби және практик көзқарасы бойынша ол оқырмандарына ұсынатын түрлі шолулардың түрлерін жан-жақты және жеңіл сипаттайды. Салауатты өмір салтын ұстанатын және бейімділігі бар, оны әлемде өзін бақытты адам етіп көрсететін, өзінің ісінде өзін толықтай орындайтын шынайы энтузиаст. Ол өз денелері мен әл-ауқатына қамқорлық жасағысы келетін адамдардан тұратын сенімді оқырмандар тобын жинай алды - ақыр соңында, адам психосоматикалық бірлік және ол қызмет ететін барлық салалар болуы керек. реттелген. Ол мұны жақсы біледі және олардың білімдері басқаларға өте қол жетімді түрде бөліскісі келеді. Ең бастысы, өмір сүру тәсілі оны қуантып, мәселелерді өз қолына алып, өзі үшін жақсы нәрсе жасай алады.